Rejestracja +48 77 466 11 40

+48 606 339 444

Kosmetologia

Oferta naszych zabiegów

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to bezinwazyjne, głębokie oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej.

Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie. Zabieg ten umożliwia nie tylko pozbycie się martwych komórek naskórka, lecz również dodatkową sterylizację skóry oraz dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i meszków włosowatych, a także zlikwidowanie zaskórników. Zabieg przyczynia się dodatkowo również do wygładzenia skóry oraz zwiększa jej nawilżenie, stymulując naturalny proces nawadniania. Peeling kawitacyjny łagodnie zmiękcza naskórek, działając jednocześnie kojąco i regenerująco na całą skórę.

Peeling kawitacyjny wykorzystuje zjawisko kawitacji – zachodzi ono wtedy, gdy na wilgotną skórę skieruje się fale ultradźwiękowe. W wyniku tego działania na skórze powstają mikroskopijne pęcherzyki gazu, a także następuje gwałtowna zmiana ciśnienia – uruchomiony zostaje szereg procesów, których rezultatem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Zabieg może być wykonywany u osób o bardzo wrażliwej, delikatnej i cienkiej skórze, ze skłonnością do podrażnień oraz tendencją do rozszerzania naczynek krwionośnych.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem właściwego zabiegu peelingu kawitacyjnego wykonuje się dokładny demakijaż skóry twarzy. Po oczyszczeniu skóra zostaje zwilżona wodą, a następnie kosmetyczka przesuwa po niej metalową szpatułkę, przekazującą ultradźwięki. Rozpylona na skórze woda tworzy na skórze mikroskopijne pęcherzyki, które pod wpływem ultradźwiękowych drgań ulegają powiększeniu, a ostatecznie gwałtownie się rozpadają. W trakcie tego procesu uwalnia się ciepło i wzrasta ciśnienie – w efekcie dochodzi do rozbicia martwych komórek naskórka, bez uszkodzeń w głębszych warstwach skóry. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Na jego zakończenie tonizujemy skórę oraz nakładamy odpowiedni do rodzaju skóry krem. Jako uzupełnienie peelingu kawitacyjnego zastosować można zabieg sonoforezy lub dodatkowej pielęgnacji. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji.

Efekty

 • usuwa zanieczyszczenia skóry,
 • bezboleśnie i dokładnie oczyszcza skórę twarzy,
 • usuwa martwe komórki,
 • sterylizuje skórę – uwalnia pory od nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych,
 • regeneruje skórę oraz mięśnie mimiczne,
 • przyspiesza mikrokrążenie,
 • głęboko nawilża,
 • poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
 • łagodzi widoczność blizn,
 • odmładza, odświeża i regeneruje skórę,
 • rozjaśnia koloryt skóry.

Częstotliwość

zaleca się serię 5 zabiegów wykonywanych w odstępach tygodniowych, a następnie 1 zabieg w miesiącu dla podtrzymania osiągniętych rezultatów.

Czas wykonania kompletnego zabiegu

do 1,5 godziny

ul. Wolności 1, 47-300 Krapkowice

Rejestracja +48 77 466 11 40

+48 606 339 444

biuro@centrumzdrowiaiurody.com.pl